Friday, November 8

FOOTBALL: Coalfield at Hancock County, 7 p.m.; Grainger at Anderson County, 7 p.m.; Cherokee at South Doyle, 7 p.m.

BASKETBALL: Carson-Newman at Lees-Mcrae (m); 7 p.m. Carson-Newman at USC-Aiken (w), 7:30 p.m.; Tusculum vs Belmont Abbey (w) in Bristol, Tenn.; 5:30 p.m., Tusculum vs USC Aiken at LMU, 5:30 p.m.

VOLLEYBALL: Coker at Tusculum, 7 p.m.

Saturday, November 9

FOOTBALL: Tennessee at Kentucky, 7:30 p.m.; ETSU at Western Carolina, 3:30 p.m.; Carson-Newman at Limestone, 1 p.m.; Mars Hill at Tusculum, 1:30 p.m.

BASKETBALL: Carson-Newman at Lander (w), 3 p.m.; Carson-Newman vs King (Tenn.) at Lees-McRae (m); 2 p.m., Tusculum at King (w), 2 p.m.; Tusculum vs Clayton State at LMU (m), 2 p.m.

SOCCER: Queens at Carson-Newman (w) SAC Tournament, 4:30 p.m.; Coker at Carson-Newman (m), SAC Tournament, 7:30 p.m.

VOLLEYBALL: Lenoir-Rhyne at Carson-Newman, 2 p.m.; Tusculum at Wingate, 2 p.m.; Walters State in Southest District Championships vs Catawba Valley, 2 p.m.

Sunday, November 10

SOCCER: Anderson at Tusculum (m), SAC Tournament, 2 p.m.

Monday, November 11

BASKETBALL: Tennessee at Notre Dame (w), 7 p.m.

Tuesday, November 12

BASKETBALL: Murray State at Tennessee (m), 9 p.m.; Clayton State at Tusculum (w)

Wednesday, Nov. 13

BASKETBALL: King at Carson-Newman (w), 5:30 p.m.; Shorter at Carson-Newman (m), 7 p.m.; Young Harris at Tusculum (m), 7:30 p.m.

Thursday, November 14

BASKETBALL: Tennessee State at Tennessee (w), 7 p.m.

Friday, November 15

BASKETBALL: Georgia College vs Tusculum in Dahlong, Ga. (w), 3:30 p.m.

SOCCER: SAC Tournament, TBA

VOLLEYBALL: Carson-Newman at Queens, 7 p.m.; Anderson at Tusculum, 7 p.m.

Saturday, November 16

FOOTBALL: Mercer at ETSU, 1 p.m.; Tusculum at Carson-Newman, 1 p.m.

BASKETBALL: Washintgon vs Tennessee in Toronto, Ontario (m), 5 p.m.; Carson-Newman at King (w), 3 p.m.; Tusculum at North Georgia (w), 3:30 p.m.; UNC Pembroke vs Tusculum in Charlotte, N.C. (m), 4 p.m.

VOLLEYBALL: Carson-Newman at Catawba, 6 p.m.; Newberry at Tusculum, 2 p.m.